Леоніду Марченко 80

16.01.2018

Провідний майстер сцени академічного театру юного глядача на Липках Леонід Марченко відзначає 80-річчя.
Він народився 16 січня 1938 року у Києві. Шлях до акторської професії обрав не одразу. Спочатку навчався в Київському річному технікумі, а згодом вступив до драматичної студії при театрі імені Івана Франка. Працював на Київському телебаченні, а до творчого складу Академічного театру юного глядача на Липках прийнятий 1963 року. Зважаючи на досвід, його одразу вводили на виконання ролей у діючому репертуарі та призначали на виконання головних.
На сьогодні доробок Леоніда Марченка складає понад 100 зіграних ролей на сцені театру, йому присвоєно категорію «провідний майстер сцени».
Природне обдаровання, наполегливість та любов до професії визначають його, як яскраву творчу особистість у театральному просторі. 
Леонід Марченко нагороджений багатьма почесними грамотами, має подяки від Міністерства культури, 1992 року указом Президента України йому присвоєно звання «Заслужений артист України», у 2009 році нагороджений «Орденом за заслуги ІІІ ступеня». 
Провідні ролі у його творчій біографії такі: Митрофан «Недоросток» Д. Фонвізіна, Карлберг і директор «Ковбаска, Боцман та інші» А. Ліндгрен, Учитель танців «Недоумкуватий Журден» М. Булгакова, Тенардьє «Гаврош» В. Гюго, Захар-лавочник «Нахабеня» М. Шолохова, Будяк «Барвінок і Весна» Б. Чалого, Сусід «Чудеса в очікуванні літа» О. Коріна, Камергер «Король Дроздобород» Г. Чеховськи, Мул, Тайлер, Художник «Метаморфози» С. Беккета, Е. Йонеско, Префект «Оргія» Лесі Українки, Дяк «Різдвяна ніч» М. Гоголя, Лікар «Гарольд і Мод» Г. Хіггенса, Базіль, вчитель танців «Фігаро» П.-О. Бомарше, Директор цирку «Чарівна Пеппі» А. Ліндгрен, Бруно Кречмер «Камера Обскура» В. Набокова, Фірс «Вишневий сад» А. Чехова, Миколка «Весняна мадонна» В. Тендрякова, Алік «За все хороше» М. Ібрагімбекова, Аґрус «Я доганяю літо» В. Пальчинскайте, Тарабанов «Суєта» та Клим «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого, Бальтазар «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, Кирпатий «Король Матіуш І» Я. Корчака, Іжак «Зайка- зазнайка» С. Михалкова та багато інших. 
Леонід Марченко член Національної Спілки кінематографістів від 1978 року. Знімався у стрічках: «У бій ідуть тільки старики» (Петя Савчук), «Ати-бати йшли солдати» ( Леонід Лавкін) режисер Леонід Биков, «Стара фортеця» (Микита Коломійцев) режисер Кіра Муратова, «Юркові світанки» (Павка) режисер М. Ільїнський, «Вперед, за скарбами Гетьмана» (Журналіст), «Морська чайка» (Жорка-одесит), «Лісова пісня» (Куць), «Дім із привидами» (Микита), «Ральфе, здрастуй!» (міліціонер), «Час –московський» (Петренко) та ще багато провідних та епізодичних характерів у його доробку. 
З дев’яти років брав участь у радіопередачах. Й дотепер успішно працює у найпопулярніших із них. Кращі надбання української та зарубіжної класики, що зберігаються у фондах, записані за участі Леоніда Марченка. 
Журналісти та театральна критика щораз схвально оцінюють його нові роботи на кону театру. Палітра його майстерності неповторна й самобутня. Від створення зовнішнього малюнку образу до внутрішнього - працює детально й наполегливо. Загальну концепцію вистави сповнює оригінальною трактовкою кожної ролі, багатогранністю таланту, індивідуальністю.
За умовами роботи в дитячому театрі актору часто доводиться грати й дві різних вистави в один день, для дитячої аудиторії та для когорти вишуканих шанувальників, але швидке перевтілення не складає труднощів пану Леоніду. У царині театру йому підвладний будь-який драматургічний матеріал. Перелік ролей вказує на те, що він щільно зайнятий у діючому репертуарі.
Творчий вклад Леоніда Марченка у скарбницю національного мистецтва є абсолютно очевидним і беззаперечним. 
В колективі шанують його високу професійність, дотепний гумор, щирість та вболівання за кожного партнера на сцені.

 

 
Повернутися до новин театру