СУМУЄМО

11.03.2015

Колектив Київського академічного театру юного глядача на Липках з глибоким сумом повідомляє про непоправну втрату. Сьогодні, на 76 році життя відійшла у небуття заслужений працівник культури, талановита актриса Ліна Василівна Будник. Прощання відбудеться 13-го березня з 13.30-14.30 на Малій сцені театру. 

 

З біографії

Будник Ліна Василівна народилася 4 грудня 1939 року в Дніпропетровську в сім’ї військовослужбовця. Упродовж 1946-1954 років виховувалась у дитячому будинку. Навчалася в театральному училищі на режисерському факультеті, педагог Вартапетов Р. Р. Працювала в Чернігівському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. У Київському ТЮГові від 1961 року, де зіграла понад 60 ролей, зокрема: Котигорошко – однойменна п’єса А. Шияна, Король Матіуш І  – однойменна п’єса Я. Корчака, Кай – «Снігова Королева» Є. Шварца, Лаптєв – «Пляшечки» О. Хмелика, Маленький принц – інсценізація однойменної повісті А. Екзюпері, Деліх’яр Сурамбук – «Будьте готові, ваша величносте» та Женька – «Брат мій грає на кларнеті»,  обидві А. Алексіна, Минько – «Весняна мадонна» В. Тендрякова та інші. 

Ліна Будник успішно знімалась в кіно. За її участі у фондах Національного радіо зберігається чимало дитячих, художніх і науково-освітніх програм. Озвучувала художні фільми та мультфільми. 

 

Повернутися до новин театру