У Театрі на Липках відбудеться драматургічний фестиваль «Дебют»

04.10.2021

9 жовтня у Театрі на Липках пройде драматургічний фестиваль «Дебют», у рамках якого буде презентовано результати лабораторії «Тиждень DRAMLAB/ NEO», яка була проведена влітку цього року громадською організацією «Центр "ТЕКСТ"» за підтримки Українського культурного фонду в мистецькому центрі «YOUKH» (село Олександрівка, Херсонська область).

У серпні 9 драматургів приїхали на 10 днів, аби під керівництвом двох менторок Наталії Блок та Марини Вроди створити свої нові тексти. Презентувавши перші драфти в сільському будинку культури та Херсонському обласному академічному театрі ім. Миколи Куліша, автори продовжили роботу над текстами, а її результати у вигляді сценічних читань презентуються на фестивалі 8 (Театр драми та комедії на лівому березі Дніпра) та 9 жовтня (Театр юного глядача на Липках) в Києві. Задача організаторів, що вже десять років поспіль займаються поширенням нової української драми на фестивалі-конкурсі «Тиждень актуальної п’єси», популяризація українських авторів та формування потужного драматургічного руху.

9 жовтня під час проведення фестивалю «Дебют» у Театрі на Липках буде представлено 5 текстів. Також в цей день о 14.00 на камерній сцені театру відбудеться показ «The future of Europe» ­- міжнародного міждисциплінарного проєкту-вистави, який реалізує VidlikProject (Київ) та JungesTheater (Кельн) за підтримки Українського культурного фонду та німецького фонду «Пам'ять, відповідальність та майбутнє».

Учасниками проєкту стали молоді (15+) та літні (80+) люди з обох країн, дитинство та юність яких сталися під час війн: Другої світової та сучасних російсько-української, сирійської, афганської, іракської, балканської. Герої свідчать про своє дорослішання, зруйноване війною стале життя, свої мрії та бачення спільного майбутнього в Європі. Герої говорять про виклики, розповідають їх глядачам мультимедійної вистави, в центрі якої ­- юна людина зі своїми прагненнями щастя на тлі безкінечності світових війн.

Програма читань:

16:00 - «Як у житті», Дарія Сємєчкіна;

17:00 - «Всі бариги попадають в рай», Віктор Сабалдашов;

18:00 - «24 плюс АР КРИМ або КАКАЯ РАЗНІЦА», Діана Меркулова;

19:00 - «Не було такого», Олексій Паляничка;

20:00 - «Пох ор они», Ростислав Шпиця.

Куратори проєктів - Андрій Май та Євгенія Відіщева.

Вхід на всі заходи безкоштовний з урахуванням карантинних норм жовтої зони. Реєстрація за посиланням.

Повернутися до новин театру