Юність всередині кожного з нас

08.06.2019

Уже давно заведено, що театри юного глядача, які є в багатьох великих пострадянських містах світу, працюють виключно для молоді та школярів, адже суспільство завжди ставило достатньо суворі вікові рамки у визначенні періоду юності. Чи бентежать особисто вас питання про вік? Коли ви стали почуватися юним, а коли викреслили це поняття з власного словника? Київський Театр Юного Глядача на Липках впевнено та успішно руйнує усталені уявлення нашої аудиторії про молодість та юність, адже з приходом 21 століття людство почало розуміти, що вік - це не число у паспорті, і навіть не кількість сивих волосин на скронях. Вік - це стан нашої душі. 

Сьогоденна молодь давно дихає в потилицю поважним та дорослим у площинах мудрості, світосприйняття, жаги до усвідомлення навколишнього світу та тяги до філософії. Тоді як люди, що наближаються до більш поважного віку, просто бояться зізнатисяі, що скучили за відчуттям юності, бояться дозволити собі бути молодими емоційно та ментально. Вченими доведено, що 73% відсотки опитаних людей віком від 21 до 45 років почуваються набагато старшими, ніж вони є. Данте вважав, що старість починається в 45. За опитуванням британської громадськості, вона починається в 59. До речі, що старший респондент, то пізніше він визначає початок старості. За офіційним визначенням ООН та більшості вчених, старість починається з 60. Це приводить нас до висновку, що число перед плюсиком на театральних афішах є абсолютно умовним.

ТЮГ на Липках уже багато років вивчає свою аудиторію, пропонуючи глядачам постановки на будь-який вік. Ми декларуємо, що маємо в репертуарі вистави, розраховані на людей від 5 до 95 років - і це стовідсоткова правда. Таким чином за останні кілька років у афіші театру все частіше з'являються постановки для сімейного перегляду, коли одна й та сама вистава однаково приємно вразить і дітей, і батьків, і батьків батьків - це дає змогу проводити успішний родинний тімбілдінг, поєднати приємне з корисним. Серед таких вистав найкасовішими стали Поліанна, Мене прислав доктор Хоу, Привид замку Кентервіль. Таким чином дві категорії, на які розділено репертуар нашого ТЮГу - доросла та дитяча - уже потребують створення третьої, сімейної. 

Проте, необхідно приділити окрему увагу вечірньому репертуару на Липках, адже саме прогресивна молодь та їх батьки, надихнули нас на створення дорослої категорії ще багато років тому. І ми дуже вдячні нашим глядачам, які дали поштовх до розвитку та збагачення списку вистав, які підкорюють серця поціновувачів якісного продукту для дорослих. Серед таких постановок найбільшої уваги аудиторії заслужили Вишневий сад за Чеховим, найкраща драматична вистава 2017 року Без вини винні, та цьогорічна фантасмагорична прем'єра шекспірівського Сну літньої ночі. І тому ми вирішили завершити цей театральний сезон саме так: запропонувати вам переглянути наприкінці червня 2019 ці три перлини нашого репертуару, аби не тільки малюки могли поринути у літо закоханими в ТЮГ, а й дорослі. 

Отже, дозвольте собі бути вічно юним, відкинувши застарілі стереотипи про легковажну поверхневу молодь та списання з дистанції з настанням повноліття. Відтепер на питання "скільки вам років?" сміливо та впевнено відповідайте так: "Мені завжди є що подивитися в Театрі Юного Глядача!".     

Повернутися до новин театру