Ювілей улюбленого режисера

19.01.2019

Вітаємо режисера Артура Артіменьєва з ювілеєм! 
Його доробок засвідчує високий рівень професійності та природного обдаровання. Креативний у творчості, оперує втіленням епічних творів, а відтак і малими формами різних жанрів, для різної вікової категорії.
1997 року закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого за спеціальністю «режисер драматичного театру».(Педагог н. а. України М. Ю. Резнікович). Дипломною роботою стала постановка «Велосипед із червоними колесами» за власною інсценізацією повісті Т. Власової на кону Театру юного глядача на Липках. Невдовзі, після закінчення навчання, зініціював і очолив «Свободный театр». 
«Чайка на ім’я Джонатан» за повістю Річарда Баха визначальна постановка цього театру, в репертуарі значилася упродовж 16-ти років, певною мірою була його маніфестом. Свобода – як природній спосіб існування людини – основний меседж цієї вистави.
Артіменьєв здійснював постановки в театрах України та за її межами. У кожній роботі простежується багатогранність митця, індивідуальний режисерський почерк, що набутий досвідом. 
Характерною ознакою творчості Артіменьєва є інсценізація прозових творів. 
Зауважує, що коли з’являється задум майбутньої вистави, часто в уяві візуалізується ймовірна сценографія, складається музичний ряд. До окремих постановок він є художником та автором музичної концепції.
2017 року ним було інсценізовано та здійснено виставу «Місто» за романом Валер’яна Підмогильного.
Цей розлогий твір шкільної програми вперше втілено на сцені через 100 років після опублікування. 
Більша частина вистав здійснена режисером на сцені Академічного театру юного глядача. Остання прем’єра «Вомбатмишакіт» за повістю австралійської письменниці Рут Парк. 
Мюзикл «Привид замку Кентервіль» за мотивами твору Оскара Уайльда вдруге поновлено на сценіТЮГу, оскільки вистава користується великим попитом.
Режисер Артур Артіменьєв гостро відчуває час, кожна його постановка – якісний творчий продукт.

Повернутися до новин театру