«Я дуже щаслива, що не маю якогось вузького амплуа!»

11.06.2019

Актриса театру та кіно Людмила Загорська, роботами якої вже багато років насолоджуються глядачі ТЮГу, поділилася у інтерв’ю переживаннями та симпатіями, які наповнюють таку різнопланову акторку під час роботи. Говорили про улюблених персонажів, роботу в кадрі та дитячі амбіції.

- Чим для вас відрізняються акторські відчуття в кадрі і на сцені?

Це зовсім різні відчуття. На сцену у виставі ти виходиш після того, як готував роль протягом кількох місяців, де в тебе все вивірено і відрепетирувано до жесту - тому залишається лише насолоджуватись цим  процесом і живою енергію глядачів, яку ти відчуваєш кожної вистави.

Перед камерою ти зазвичай з’являєшся без репетиції, і маєш відразу прожити фрагмент життя свого персонажу, так сказати -  з чистого аркуша, а часто це фінал фільму, або найбільш емоційна сцена. Інколи ти навіть не знайомий зі своїми партнерами. Тому це і страшно, і цікаво одночасно. Особливо коли сцена вдається. До того ж, потім ти це зможеш побачити на екрані, чого ніколи не буває у театрі.

- Якби ви не стали акторкою, якою була б ваша професія?

Я вирішила стати акторкою в самому ранньому дитинстві, роки в 3, і ніколи не змінювала свого рішення. Інколи, звичайно, я задумувалась, ким би я могла бути ще. У школі я навчалася на відмінно, і могла б стати ким завгодно. Найбільше я любила алгебру та геометрію, вигравала  шкільні та районні олімпіади. Але як це можна було б предметно використати я навіть не знаю, хіба що йти вчителем математики у школу. Мене не дуже манила така перспектива.

Ще я з 4-х років займалась хореографією, і подумувала стати балериною, але дізнавшись що хореографи йдуть на пенсію у 35 років зразу відмовилась від цього наміру. Мені хотілось сяяти на сцені до глибокої старості.

Ще я непогано готую, люблю це робити, і могла б стати шеф-кухарем або викладати кулінарію в інституті, як моя мама, але я ніколи не мала такого бажання.

Словом, я рада що стала актрисою театру та кіно, як і мріяла з самого дитинства.

- Які вистави за вашої участі вважаєте своїми улюбленими?

Я люблю кожну свою роль, тому що намагаюсь бути чесною в професії і вкладаю в кожну героїню частину себе. Навіть якщо спочатку п’єса не дуже подобається, то в процесі роботи, ти все одно знаходиш щось, що тебе зачепить за живе, і що захочеш донести до глядача. Люблю роль Графині у виставі «Фігаро», роль місіс Отіс у виставі «Привид замку Кентервіль», роль Марісабель у виставі «Обережно - жінки», нажаль, цієї вистави більше немає в репертуарі театру.

З задоволенням граю у дитячих виставах. Наприклад Кішку у «Кициному домі», або Пташку Мейзі у виставі «Добрий Хортон». Тому є, що маленький глядач найбільш щирий, і дивлячись в дитячі очі, повні довіри, неможливо грати погано.

- Робота над якою з ваших героїнь виявилася для вас цікавішою: підступна стратегиня місіс Чівлі, чи жіночна й романтична аристократка Розіна Альмавіва?

Я дуже щаслива, що не маю якогось вузького амплуа, що в театрі мені завжди пропонували найрізноманітніші ролі: від підступних або кумедних героїнь до найбільш романтичних. Тому над кожним з цих образів було цікаво працювати по-своєму.

- Чи серед усіх ваших персонажів є ті, за якими ви сумуєте? Чому?

Є. Зазвичай це ті вистави, які мали не довге сценічне життя.

Найбільше шкода ролі у виставі «Досьє на попелюшок» режисера Артура Артименьєва, де я грала зечку на прізвисько Принц. Це була дуже цікава і незвична для мене роль. Шкодую за роллю Мадлени Бежар, у виставі Константина Дубініна «Мол‘єріана», це дуже глибокий і навіть трагічний образ. У цих ролях можна було ще зіграти багато цікавого і досягти вищого рівня виконання.

Також дорогі моєму сердцю героїні - це Магда у «Камері Обскура» за Набоковим, та Маша у чеховській «Чайці» режисера Віктора Сергійовича Гирича, але у цих виставах я грала протягом десяти років, тому встигла ними натішитись.

Графиня Альмавіва у виставі "Фігаро або Шалений день"

Мадлена Бежар у виставі "Мольєріана"

Фото з вистави "Досьє на попелюшок"

Магда Петерс з вистави "Камера Обскура"

Місіс Чівлі з вистави "Ідеальний чоловік"

 

Найближчі вистави, де можна побачити чарівну Людмилу:

26 червня Ідеальний чоловік

30 червня Добрий Хортон

Повернутися до новин театру