Валентин Козьменко-Делінде

Театральний педагог, сценограф, автор інсценізацій
Валентин Козьменко-Делінде

1969 року закінчив Київське суворовське військове училище, вступив на режисерський факультет Інституту театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого. (Педагоги Сергій Сміян та Володимир Судьїн). У 1977році на запрошення Юрія Любимова  стажувався в Московському Театрі на Таганці. Працював режисером-постановником у Національному театрі російської драми імені Лесі Українки (1978р.) та в Національному театрі імені Івана Франка (1980 р.).

У 1990-х роках очолював Молодіжний театр.

Був режисером-стажером у МХАТі, під керівництом  Олега Єфремова, після – режисер-постановник.Випустив два акторських курси  в Національному  університеті театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка- Карого, викладаючи режисуру з  Володимиром Судьїним та акторську майстерність із Богданом Ступкою.

Як режисер МХАТу читав лекції про систему С. Станіславського в університеті  StonyBrook (Нью-Йорк).

 Від 1998 року мешкає в Словаччині. Захистив дисертацію за темою «Реабілітація системи Станіславського», здобувши вчену ступінь доктора філософії.

 Найбільш відомі його постановки: «Сон літньої ночі» В. Шекспіра, «Сни за Кобзарем» за Тарасом Шевченком, «Прощання у червні» О. Вампілова, «Кар’єра Артуро Уї» Б. Брехта, «Одруження» М. Гоголя, «Жона є жона…», «Чайка» А. Чехова  (Національний театр імені І. Франка); «Кафедра» В. Врублевської, «Два клени» Є. Шварца ( Націонльний театр імені Лесі Українки); «Гамлет» В. Шекспіра (Перший український театр для дітей та юнацтва); «Одруження Фігаро» П. Бомарше, «Слуга двох панів» К. Гольдоні, «Ревізор» М. Гоголя, «Іванов» А. Чехова, «Фрекен Жюлі» А. Стрінберга  (у театрах Словаччини); «Яма» О. Купріна,  «Портрет» С. Мрожека, «Мальва»  за оповіданням М. Горького  (МХАТ імені А.Чехова).

У Київському театрі юного глядача на Липках здійснив постановки:

 «Місяць на селі» І. Тургенєва (2012 р.) та «Ревізор»  М. Гоголя (2014 р.)  У  зазначених виставах  автор сценографії та костюмів.