Рецензії

Вишневий сад

У виставі Гирича, про що вже доводилося говорити, є намагання перетворити історію взаємин чеховських персонажів у велику дитячу гру. У виставу – КУРАЖ.

Наверное, нет смысла напоминать, что по сюжету имение это разорено, а его хозяева — безответственные банкроты, упрямо игнорирующие предложение дельца Лопахина (Александр Зиневич) вырубить вишневый сад и построить на его месте дачи.

Мабуть, не знайдеться режисера, котрий, прочитавши цю п’єсу Чехова, спокійно поклав би її на полицю: оскільки на таку геніальну провокацію автора неможливо не спокуситися.

«ВИШНЕВИЙ САД» ЗАЦВІВ У ЯЛТІ: ЕЛЕГАНТНІСТЬ І ЛІРИЗМ ПОВЕРТАЮТЬСЯ.

Ныне в Киеве по произведениям Чехова идут спектакли на 16 сценах, а мы поговорим о новинке — «Вишневом саде» в ТЮЗе.

Режиссер Виктор Гирич в Киевском театре юного зрителя на Липках не погрешил против истины, увидев в имении Любови Андреевны Раневской одну большую детскую площадку. Годы-то прошли. Герои выросли. А детство дразнит, манит, обжигает. Увлекает прежними озорными играми…

Казкові мандри

Такого висновку дійшли столичні другокласники, які відвідали прем'єру музичної казки "Казкові мандри", поставленої Максимом Михайличенком у Київському театрі юного глядача на Липках. Події, що розгортаються на сцені, засновані на творах Ганса Крістіана Андерсена. В основу сюжету нової вистави головним чином покладені пригоди Солдата із казки "Кресало".

Лісова пісня

На сцені створюється атмосфера життя справжнього лісу. Чути його голос — співають птахи, лунають шарудіння і звуки, шелестить листя дерев, тривожні помахи крил, сріблиться на авансцені справжнє лісове озеро. Все це допомагає включити фантазію глядачів, тому що немає перед їхніми очима темних хащ лісових.

Тож коли повернутися до філософсько-екзистенційної драми-феєрії Лесі Українки (чи то "п'єси за мотивами"), то концепція В.Гирича, як на мене, полягає в тому, що кожен її персонаж, особливо ж Лукаш і Мавка (у фіналі), а також мати Лукаша. Килима, й Дядько Лев не так не хочуть, як не можуть зрозуміти-почути одне одного, оскільки кожен із них сповідує свою - небесну, лісову чи земну – філософію, яку тлумачить, по-своєму.

Ле тяб бет (Пригоди Сажотруса)

Новорічні свята Київський академічний театр юного глядача на Липках пропонує своїм глядачам зустріти у компанії героїв двох нових вистав. Художній керівник театру, народний артист України Віктор Гирич запрошує на спектакль «Ле тяб бет» за п’єсою відомого сценографа Михайла Френкеля. А режисер Максим Михайліченко переповів «Кресало» Ганса Христіана Андерсена, виставу за цим твором у ТЮГу назвали «Казкові мандри».