Сирена та Вікторія

     (без автора)

     На малій сцені Театру на Липках Віктор Гирич поставив комедію для дорослих «Сирена та Вікторія».

 

     Цікаво, куди може привезти «трамвай бажання» двох жінок, які замість того, щоб вивчати англійську мову, наллють собі по чарці, потім по другій, а там і по третій?.. Тим паче, якщо обидві невдоволенні життям, незважаючи на те ще одна героїня (з екзотичним ім’ям Сирена) заробила на продажі нерухомості чималі грошенята, а друга — Вікторія, завдяки гарному знанню іноземних мов стала доктором філологічних наук, нині мусить підробляти уроками і перекладами.

 

     П’єсу Олександра Галіна «Сирена та Вікторія», яку Віктор Гирич поставив на малій сцені Театру на Липках, при всій фарсовій комедійності характерів та ситуацій написано про серйозні речі. Галін — один із найбільш успішних російських драматургів, уміє заховати гірку пілюлю у солодку цукерку так, що пацієнт, себто глядач, навіть не збагне, що його, виявляється, не просто розважають, а й лікують. Вистава «Сирена та Вікторія» розповідає про людську самотність, від якої не врятують ні гроші, навіть дуже великі, ні сама по собі вченість, навіть якщо вона набула рис непідробної інтелігентності. То ж добряче підвипивши, успішного ріелтеру Сирену (актриса Майя Пазич) не відрізниш від справжніх торгашів із базарів з Троєщини чи Куренівки, викликає телефоном «чоловіка на замовлення»... Щоправда, жінка не нацюкалася до такої міри, щоб влаштувати вдома оргію. Альфонс, який не соромиться друкувати інформацію про свої послуги в газеті, має скрасити самотність вчительки з англійської мови Вікторії (актриса Анжеліка Гирич). Та ж, коли дізналася що її невдовзі чекає секс із незнайомим чоловіком, мало не збожеволіла від сорому та обурення! Бо хоча Сирена і набивається до Вікторії у подруги, жінки перебувають настільки у різних реальностях, що часто не розуміють одна одну. Що ж трапиться, коли Костянтин (Руслан Гофуров) з’явиться у квартирі Сирени, яка їде на ділову зустріч і залишає Вікторію саму? — це питання і складає головну інтригу вистави.  

                                                       

   Щоб додати перчику і в без того гостру ситуацію, режисер виводить на сцену ще кількох персонажів, які виникають в уяві Сирени. Та чи справджуються жіночі сподівання, якщо у гості завітає мачо? Адже доля часто готує нам досить несподівані сюрпризи...