Валер’ян Підмогильний написав свій модерновий урбаністичний роман «Місто»  в 1927 році, яким враз поставив українську літературу на рівний щабель з тогочасною європейською.

 Майже через століття вистава  ТЮГу - перша спроба втілити цей твір на театральній сцені. Головний герой - амбітний сільський парубок Степан Радченко, налаштований ідеалістично щодо своєї ролі в історії, приїздить до Міста Києва на навчання.І навмисно пишемо це слово з великої літери, адже воно стає наче другим головним героєм, шаленим і абсурдним. Воно поєднує в собі складові минулого життя у вигляді явищ НЕПу та реалії життя нового, побудованого в бюрократичному знеособленому радянському стилі.

  Саме Місто Степан ненавидить, однак мріє його підкорити, ним захоплюється й  зневажає водночас. Складно втілити  в межах однієї вистави всі сюжетні лінії, події та героїв розлогого тексту, тож глядачеві пропонуються «ілюстрації» до роману, саме так визначив жанр режисер-постановник.

  А от яким постане головний герой Степан Радченко, чи таки вдасться йому підкорити Місто, адаптуватися в ньому, чи йти на компроміс із совістю – з’ясовуватимуть  глядачі після вистави.

 

 

Тривалість вистави - 3 години 40 хвилин

Інсценування та режисура
режисер Артур Артименьєв
Музичне оформлення
режисер Артур Артименьєв

Дійові особи та виконавці

Надійка
Діна Куца
Тамара Василівна Гніда
Інна Бєлікова Олена Михайліченко
Видавчиня
Дар'я Завгородня Кароліна Пампуха
Ганнуся
Марина Веремійчук
Поет та критик Ланський-Вигорський
Сергій Кучера
Левко-односелець
Богдан Данилюк Богдан Запша