У виставі «Сон» усі ключові події життя Кобзаря кружляють навколо нього, немов на каруселі. Тут і спогади про дитячі та юнацькі роки, і зустрічі з людьми, які благодатно вплинули на долю поета: тут і ті персонажі лукавої долі, яких краще було б уникнути не лише Тарасові, а й Україні. Утім, поет у виставі не лише спостерігає за плином своєї долі та історії свого народу, а й сам намагається крутити колесо фортуни. Українська історія у виставі ТЮГу постає примарним видінням, фантасмагорією… Так не хочеться вірити у те, що це — реальність, яка знову може оголити свою трагічну сутність. «Летим. Дивлюся, аж світає / Край неба палає…» — навіть ці рядки нині можуть стати пророчими… 

Це надзвичайне музичне дійство, де глядач може поринути у сон самого Тараса Шевченка, стати його героєм, відчути у своїх грудях серцебиття великого поета та всієї України.

 

Тривалість вистави - 2 години

Рекомендований вік - з 12 років

Дійові особи та виконавці

Юний Тарас
Олексій Котченко
Карл Брюллов
Ігор Пісний
Сестри Тараса
Акторки театру
Енгельгард
Петро Хіміч
Ворона 2
Марина Лях
Чиновники
Актори театру
Солдати
Актори театру
Дівчата
Актори театру
Чорти
Актори театру

Рецензії

Бурхливі події новітньої української історії співпали з 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. І саме сьогоднішня реальність є переконливим підтвердження тому, настільки точно у своїх творах про минуле Кобзар передбачив майбутнє. Отож не дивно, що більшість українських театрів наразі звернулися до його пророчого слова. Не залишився поза цим процесом і Київський академічний театр юного глядача на Липках, де народний артист України Віктор Гирич створив виставу-колаж «Сон» за творами Шевченка.

Що тобі сниться Тарасе?

Власне, з того, що актори виносять через зал на сцену шини, і починається вистава «Сон», поставлена художнім керівником ТЮГу Віктором Гиричем. Вийшовши на кін, ще не перевдягнуті в історичні строї, виконавці кожен по рядку читають шевченкову поезію, немов пробуючи її на смак, немов перевіряючи злободенність її звучання.

"Сон" розуму: у театрі юного глядача на Липках вшанували Кобзаря прем'єрою

Вистава підтверджує абсолютну понадчасову, понадісторичну вартість творів Шевченка. Його 200-річчя випало на годину повстання українців та неочікуваної окупації російськими агресорами частини української території. З нагоди ювілею не було гучних подій на державному рівні, зате Шевченко в години випробувань наблизився до кожного, хто вболіває за Україну, за її волю. Його палкі поезії зазвучали напрочуд актуально, а «вулкан національного духу» виразив дух Майдану якнайповніше.

Вистава "Сон" у Київському ТЮГу

Узагалі Театр на Липках останнім часом наполегливо шукає і знаходить надвікову мову спілкування з глядачем, якою по-дорослому серйозно, по-дитячому наївно, по-юнацьки запально говорить про честь і совість, розум і почуття, секс і кохання, бажання й обов’язок. Тому «Сон» вийшов про талановитого юнака, безкомпромісного чоловіка, виснажену життям людину, натхненного поета і художника і ще багато якого Шевченка, не надзвичайного геніальністю дистанційованого. Просто велич його стверджується суворою точністю пророцтв.

Не промовчи Кобзаря у собі...

Нинішнього року Театр юного глядача на Липках святкує своє дев'яносторіччя. Народження ТЮГу припадає на особливий період нашої держави. Не виборовши після Жовтневого перевороту 1917 року незалежності, Україна свій подальший поступ бачила в революційних перетвореннях у всіх сферах життя. Ця ідея опанувала і національно свідомою інтелігенцією.

Слова Кобзаря пульсують безперервно

Добігає кінця 2014-й — рік 200-літнього ювілею Тараса Шевченка. Своє бачення творчого доробку Кобзаря запропонував глядачам у виставі-колажі «Сон» за його творами Київський театр юного глядача на Липках. Це круговерть і перебіг української історії, віддзеркаленої в житті її національного пророка. Головна ідея, що стрижнем проходить через виставу, — споконвічне прагнення нації до волі й незалежності.

ПРО ВИСТАВУ «СОН»

Буквально на днях была с подругами в ТЮЗе на спектакле «СОН» о жизни Тараса Шевченко. Постановка Виктор Гирича гениальна! Спектакль перекликается с событиями в нашей стране, он актуален невероятно! Там и про отношения Украины с Россией, и про само-идентификацию нации. А женская линия какая замечательная! Чего только стоит отрывок из «Катерины» - просто мурашки по коже и слезы в глазах. Удивительны сценография, пластика, игра актеров, музыка… Всем советую!

Наши взгляды встретились и он как заорет: Анастасия, это вы!