Вистава «Уявний хворий» Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва єфіналістом Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА в номінації «За найкращу драматичну виставу». Показ вистави відбувається в рамках фінального етапу фестивалю-премії.

 

«Талант — єдина новина, яка завжди нова». Тож появу кожної талановитої вистави можна вважати своєчасною несподіванкою. «Уявний хворий», що на тлі сучасної медичної реформи та кризи родини, навмисно і демонстративно ігнорує гіпотетичну актуальність тексту, саме до таких і належить. Взагалі спершу він взагалі здається пустощами, безтурботною, веселою грою з класичною комедією, бульбашками фантазії навколо неї. Згодом, коли у виставі раптом виявляться гіркі, а часом і трагічні нотки, усвідомлюєш, що все показане на сцені — не лише свято стилізації (в простір сцени художник Наталія Денисова, схоже, спробувала вмістити все рококо) та театральності. А отже нібито відірвана від нинішніх часів історія в багатьох нескінченних варіаціях досі повторюється майже не кожному домі.

Це справжній виконавській ансамбль, де, як в опері, хори змінюються ефектними, відшліфованими дуетами, тріо та квартетами. Знову-таки в нагоді акторам стає досвід лялькарів, що вимагає точності реакцій та жестів, а також дій з предметом. Це вистава — повз політичні та естетичні декларації. Чистий гімн майстерності, художньому смаку та гармонії».

Сергій Васильєв, експерт Фестивалю-Премії ГРА

 

Жанр: комедія

Автор: Мольєр (Жан-Батіст Поклен)

Режисер: засл. артистка АРК Оксана Дмітрієва

Художник: Наталія Денисова

Пластика: Влад Розін

Художник зі світла : засл. працівник культури України Володимир Мінаков

Інженер з механізації ляльок: Олег Заблоцький

 

Мова вистави: російська

Кількість дій: 2

Тривалість вистави: 140 хв.

Тривалість вистави - 140 хв.